.
Dr Jan Kwaśniewski pisze:
„Dychawica oskrzelowa.
Nasza roczna córeczka ma silną astmę. Żeby oddychać musi przyjmować duże dawki silnych leków. Zaczęło się od powtarzających się zapaleń oskrzeli. Niestety, w swoich książkach nie pisze Pan za dużo o astmie, a to bardzo częsta choroba tutaj w Kanadzie. Czy warto spróbować? Czy po takim jedzeniu astma może ustąpić? Czy córeczka jest wystarczająco duża, aby dawać jej tak tłuste jedzenie?
Zaleca Pan dużo podrobów, a znam teorię, że najwięcej toksyn m. in. pestycydów gromadzi się właśnie w nerkach, wątrobie i skórze. Ostatnie pytanie: czy mięso zwierząt wyhodowanych na hormonach, jak również te produkty mleczne nadają się, żeby je jeść w takich ilościach?
M.T.
Odpowiedź:
Przyczyną astmy i wszystkich innych chorób zaliczanych do „alergicznych” jest określony, niekorzystny model żywienia. Bezpośrednią przyczyną astmy (niższą) jest przewaga układu wegetatywnego – parasympatycznego w układzie oddechowym.
„Leczenie” astmy polegające głównie na podawaniu leków pobudzających układ sympatyczny – automatycznie, ale na krótko zmniejszających przewagę układu parasympatycznego – nie jest leczeniem przyczynowym, a tylko łagodzi skutki choroby.
Nieco inaczej działają hormony sterydowe, często stosowane w „leczeniu” astmy, ale o tym napiszę innym razem.
A astmy nie trzeba leczyć. Trzeba na nią nie chorować. Jeśli już się choruje, to trzeba chorobę leczyć przyczynowo.
A przyczynowym leczeniem astmy jest Dieta Optymalna. Zamiast stosować leki, zawsze dla organizmu szkodliwe, dalece prościej, taniej i na trwałe można usunąć przewagę układu parasympatycznego w układzie oddechowym, pobudzając miejscowo układ sympatyczny tak, aby wytworzyć trwałą przewagę tego układu. To można uzyskać przez zastosowanie leczenia prądami selektywnymi S – pobudzającymi układ sympatyczny.
Żywienie Optymalne i prądy powodowały ustąpienie astmy po 2-3 dniach już u ponad 40% chorych na astmę, przebywających w Arkadii i łącznie u ponad 60% po 2 tygodniach. U prawie wszystkich pozostałych astma została wyleczona w domu w okresie 1 miesiąca od leczenia w Arkadii, najdalej astma ustępowała po 3 miesiącach. Dotyczyło to chorych na inne oprócz astmy choroby – rozstrzenie oskrzeli, przewlekłe zapalenie oskrzeli, zmiany włókniste i przewlekłe zapalne w płucach. U dzieci astma ustępuje szczególni szybko, bo młode organizmy reagują szybciej.
Gdyby pani odżywiała się prawidłowo w czasie ciąży i w okresie laktacji, karmiła małą własną piersią, nie byłoby u dziecka ani stanów zapalnych oskrzeli, ani astmy. Tylko dzieci karmione tłustym mlekiem matki nie chorują i wyrastają na niskich, lekkich, późno dojrzewających, wartościowych biologicznie i długowiecznych ludzi. W mleku kobiecym na 1g białka przypada od 2,7 do 11g tłuszczu. Czym skład diety matki jest bardziej zbliżony do pastwiskowego modelu żywienia (wegetarianie), tym mleko ma więcej białka (niedobrze), więcej węglowodanów, mniej tłuszczu.
Noworodki karmione mlekiem matek żywiących się optymalnie, praktycznie całą liczącą się energii otrzymują w tłuszczu zbliżonym swym składem do tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, nie roślinnego. Ponad 90% dostarczanych w mleku węglowodanów organizm oseska zamienia w tłuszcze tak, że tłuszcze dostarczane w mleku i te zrobione z węglowodanów, dostarczają 90-95% całkowitej energii. Praktycznie jedynym liczącym się źródłem energii u takich osesków – są tłuszcze.
W grupie osób stosujących Żywienie Optymalne zawsze można łatwiej zorganizować sobie dostawę wartościowej żywności dla całej grupy, można znaleźć kogoś – kto będzie wypiekał chleby optymalne dla wszystkich, można znaleźć polskiego rzeźnika, który potrafi wytwarzać wędliny według starych technologii. Bo tylko takie nadają się do jedzenia dla człowieka.
Pani dziecko jest zbyt małe, aby można było zastosować u niego prądy selektywne. Wystarczy samo Żywienie Optymalne. Po niedługim czasie astma powinna ustąpić. Natomiast u osób starszych, chorujących na astmę od wielu lat, bardziej korzystne będzie leczenie Dietą Optymalną i prądami selektywnymi.
Jan Kwaśniewski”
Źródło – http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=728 .
.