Wybierz ozdoby ze srebra

Wybierz ozdoby ze srebra

Są dwa podstawowe metale szlachetne, jakie są używane w przemyśle jubilerskim do wytwarzania różnego rodzajów przedmiotów, które potem można nosić na sobie, czy też na ubraniach.

Są to rzecz jasna złoto i srebro. Oba są uważane za bardzo pożądane, chociaż elementy srebrne będą tańsze, niż te wykonane ze złota, które samo w sobie od zawsze jest metalem dużo droższym, bo też rzadziej występującym w przyrodzie.

Niejedna kobieta to kocha

Dobrze jest też, niezależnie od tego, na jakie przedmioty klient zdecyduje się w sklepie jubilerskim, aby elementy srebrne nie były łączone jednocześnie w tym samym stroju ze złotymi. Nie zawsze musi to uchodzić za eleganckie, chociaż wiele osób tak robi. Wracając konkretnie do wspominanych metali, warto sobie nieco przybliżyć ten ciężki i bardzo precyzyjny zawód, jakim jest jubiler i sprawdzić, do czego on używa tych metali.

Facet też nie ma nic przeciwko

Otóż elementy srebrne bardziej sprawdzają się w biżuterii męskiej, ponieważ srebro samo w sobie wygląda na bardziej stonowane i przez to mężczyźni bardziej je preferują, niż złoto. W związku z tym elementy ze srebra będą wykorzystywane przede wszystkim do produkcji takich przedmiotów, jak spinki do mankietów oraz spinki do krawatów. Tutaj też widać od razu różnicę cenową pomiędzy srebrem a złotem.

Spinki do mankietu oparte na czymś takim, jak srebrne elementy można kupić i jubilera nawet za pięćdziesiąt złotych, a przynajmniej ich prostsze modele. Natomiast raczej nie znajdzie się spinek złotych, które kosztowałyby poniżej czterystu złotych. Może to też jest powód, dla którego panowie właśnie elementy srebrne wybierają do swojej biżuterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *