.
„PRĄDY SELEKTYWNE I ŻYWIENIE OPTYMALNE (®) W WYLECZENIU
NIEKTÓRYCH „NIEULECZALNYCH” CHORÓB (cz. I)
Ciechocinek, 18.02.2005 r.
Jan Kwaśniewski
Witam serdecznie Państwa,
Chciałem zapoznać Państwa z moim referatem wygłoszonym na Kongresie Lekarzy w Łodzi, w lipcu 1990 r. dotyczącym leczenia chorób dotychczas nieuleczalnych, czyli głównie: choroby Bürgera i miażdżycy kończyn, a także choroby neurologicznej – stwardnienie rozsiane (SM) i stwardnienie boczne zanikowe (SLA). W tym referacie omówiłem doświadczenia 23 lat terapii prądami selektywnymi przy przeciętnym, czyli sanatoryjnym modelu żywienia i w połączeniu z Żywieniem Optymalnym (®).
Na podstawie prac Henßge’a z lat 50. opracowałem metodę stosowania prądów selektywnych w czasie pracy w sanatorium wojskowym w Ciechocinku w latach 1967-74 i dalej w Ciechocinku w innych sanatoriach. W ostatnich trzech latach, (czyli tj. z 1990 r.), prądy selektywne były stosowane u 1650 chorych, przebywających na leczeniu stacjonarnym w Akademii Zdrowia „Arkadia” i 285 chorych pobierających zabiegi ambulatoryjnie. W warunkach leczenia uzdrowiskowego, (to dotyczy Sanatorium Wojskowego w Ciechocinku), pacjent pobierał średnio 16 zabiegów po 15 minut przy 24 dniach pobytu, natomiast w Arkadii – po 12 zabiegów po 20 minut przy 14 dniach pobytu.
Chorzy w Arkadii przyjmowali 1-4 różnych zabiegów dziennie, średnio 2,3 zabiegów. Ponieważ aparaty prądów selektywnych, które stosowano jednak się zużywały, zresztą nie było dobrych, postanowiliśmy wyprodukować nowy aparat o nazwie Pentapuls.
Aparat skonstruowany w latach 80. przez pana Ferdynanda H. z Łodzi uzyskał bardzo pozytywną opinię Instytutu Balneoklimatycznego w Poznaniu, oraz czterech uprawnionych ośrodków badawczych, które potwierdziły jego przydatność w terapii.
Głównie wykorzystywane są prądy pobudzające układ parasympatyczny (PS), rozszerzające naczynia tętnicze, usprawniające krążenie żylne i chłonne, czyli działające szczególnie korzystnie w dużych obrzękach limfatycznych, oprócz działania korzystnego w chorobach naczyń obwodowych.
Prądy S – pobudzające układ sympatyczny, zwężające naczynia tętnicze, działają przeciwnie.
Prądy SVU – pobudzające zwieracz pęcherza moczowego, bardzo korzystne i dające bardzo korzystne efekty w leczeniu nietrzymania moczu, które występuje głównie u kobiet.
Prądy O – pobudzające mięśnie gładkie jelit.
Efekt leczniczy prądów działających na układ wegetatywny po serii zabiegów utrzymuje się od trzech do kilkunastu miesięcy, średnio ok. roku, czasem jest trwały. Podobnie efekt leczniczy prądów działających na zwieracz pęcherza, utrzymuje się kilka lat, często jest trwały.
Najczęściej stosuje się prądy pobudzające układ parasympatyczny (PS), które rozszerzają ponadto naczynia chłonne, żylne i tętnicze, a przyczyną wyższą chorób, na które te prądy stosujemy, jest ogólna lub miejscowa przewaga układu sympatycznego. Człowiek ma dwa układy wegetatywne przeciwstawnie działające: jeden zwęża tętnice, drugi powoduje rozszerzenie, jeden powoduje suchość w ustach, drugi powoduje, że jest śliny za dużo. Działając na jeden z nich, można usuwać nadmierną przewagę przeciwnego, która jest np. u danego chorego niekorzystna.
U chorych stosujemy prądy PS w chorobach, gdzie występuje ogólna lub miejscowa przewaga układu sympatycznego (robi się to lekami beta-blokerami, np. Rezerpiną, (z tym, że leki działają na cały organizm i zawsze są szkodliwe, a prądami można działać tylko tam, gdzie potrzeba, można je dawkować i nie ma żadnej szkody przy ich stosowaniu, lub stosuje się leki pobudzające układ parasympatyczny, np. glikozydy nasercowe, Pilokarpina), których korzystne będzie uzyskanie trwałej poprawy ukrwienia tętniczego, stosowane na centralny układ nerwowy (CUN) usuwają objawy neurastenii. Jest to nerwica najczęściej występująca i obecnie wśród ludzi. Około 30-40% kuracjuszy przyjeżdżających w latach 70. i 80. do Ciechocinka chorowało na nerwicę.
Po serii zabiegów stwierdziłem zwiększenie wydzielania śliny o 58,8 %, co świadczy o ustąpieniu ogólnej przewagi układu sympatycznego.
W jakich chorobach możecie Państwo spodziewać się korzystnych efektów przy stosowaniu prądów selektywnych, których nie uzyskacie w żaden inny sposób:
- Choroba Bürgera
- Miażdżyca tętnic kończyn
- Owrzodzenia żylakowe podudzi
- Zmiany troficzne skóry (tj. brązowe plamy, czerwone przekrwienia)
- Obrzęki kończyn (w tym: po operacjach na układzie żylnym, czy chłonnym)
- Stany po zakrzepowym zapaleniu żył
- Zespół Raynauda
- Zespół Sudecka (choroba wibracyjna)
- Porażenia i niedowłady połowicze (występuje silne niedożywienie strony porażonej, tzn. niedokrwienie, zwężenie tętnic, zmiany skórne, zmiany w nerwach)
- Stany zapalne i pourazowe obwodowego układu nerwowego
- Gościec przewlekły postępujący
- Stwardnienie rozsiane
- Stwardnienie boczne zanikowe
- Przyspieszają ponad dwukrotnie gojenie się złamań, urazów kości i stawów
- Można je stosować w nadciśnieniu tętniczym
- Dobrze działają też w jaskrze, (przy pomocy tych prądów można wyleczyć jaskrę i nie trzeba narażać się na ślepotę, która może się pojawić przy leczeniu lekami, które podane do worka spojówkowego obniżają ciśnienie, a potem to ciśnienie z powrotem narasta aż do następnego podania leku. Siatkówka oka tego nie lubi, stąd tak często jaskra jest przyczyną ślepoty, a wcale nie musi być.)
(cdn.)”
Źródło – http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=521 .
.
Polecam:
– Jak wyżej część II – http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=523
– Jak wyżej część III – http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=524
– Jak wyżej część IV – http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=525
.