Mięsniaki macicy

.

„Mięśniaki macicy.

Szanowny Panie Doktorze

Jestem bardzo szczęśliwa, że spotkałam na swojej drodze życia wiedze Doktora Kwaśniewskiego oraz ludzi, którzy ją szerzą. Mam 52 lata, wzrost 159, waga 64kg. Żywienie optymalne stosuję 3,5 miesiąca. Zaczęłam od konsultacji z lekarzem optymalnym, aby ustalić prawidłowe proporcje. Moje problemy to bóle stawów, największe w barkach, gdzie 1,5roku temu doznałam urazu lewego barku (stłuczenie). Pomimo ciągłego leczenia bóle odczuwałam nadal. Do tego doszły bezsenne noce, strach, niepokój i ciągły lęk oraz wypadanie włosów.

Lekarz zalecił mi w okresie przebudowy organizmu (ok. pół roku) proporcje B: 60-65g, T: 150-200g, W:70g. Zjadam najwięcej białka kolagenowego, do tego pije wywary z kości cielęcych i szpikowych. Moje korzyści: po serii prądów śpię dobrze, spadek wagi z 70kg do 64kg, włosy już mniej wypadają, cera się poprawiła, nie swędzi mnie skóra twarzy, stałam się pogodniejsza i myślę inaczej. Bark jeszcze boli, ale już mniej i wiem, że to wymaga dłuższego czasu. Przez swoje dotychczasowe żywienie czyli ciągłe odchudzanie, minimalne ilości białka (drobiowego) zero tłuszczu, dużo owoców, otrąb, pieczywa oraz nabiału (kefiru), doprowadziłam się do takiego stanu.

Obecnie mam problem i bardzo proszę o poradę. Jestem w okresie menopauzy i przy badaniu kontrolnym USG (lipiec 2001) stwierdzono na prawym jajniku torbiel średnicy 25 mm, która przy następnym badaniu (po 6 miesiącach) zniknęła i znów przy następnym badaniu (lipiec 2003) pokazała się. Poza tym w dnie macicy stwierdzono mięśniak 16x13mm. Lekarz stwierdził również obniżenie macicy (na skutego dawnego pęknięcia krocza), które może spowodować jej wypadanie i nietrzymanie moczu. Do tej pory nie odczuwam żadnych dolegliwości z tym związanych. Jedynie przy bardzo mocnym kichnięciu coś czuję. Lekarz ginekolog kieruje mnie na zabieg operacyjny.

Bardzo proszę o radę czy mogłabym z tym zaczekać i na jaki czas. Mam nadzieję, że żywiąc się optymalnie moje problemy się cofną.

Serdecznie dziękuje za odpowiedź.
Łącze pozdrowienia
Z.

.

odpowiedź:

Szanowna Pani!
Zastosowane przez Panią żywienie optymalne i skojarzone z nim prądy selektywne spowodowały korzystne zmiany zdrowotne. Wszystkie zalecenia otrzymane podczas konsultacji u lekarza optymalnego należy kontynuować. Trzeba również pamiętać o ograniczeniu spożywanego białka po ok. 4 miesiącach od rozpoczęcia diety.

W ciągu najbliższych tygodni można spodziewać się stopniowego ustępowania dolegliwości bólowych stłuczonego barku.

Częstym zaburzeniem ginekologicznym u kobiet są mięśniaki macicy. Są to zmiany łagodne, które niekiedy powodować mogą pewne dolegliwości, czasami nawet ostre. Jeżeli mięśniaki są duże, uciskają okoliczne tkanki i mogą powodować krwawienia z dróg rodnych, a nawet dolegliwości bólowe brzucha. Takie też, jeżeli są bezpośrednie wskazania, można operować. Jeżeli mięśniaki macicy są małe, nieliczne i bezobjawowe wykorzystywanie zabiegu operacyjnego jest niepotrzebne, a nawet niewskazane. Dłuższe stosowanie żywienia optymalnego przyczyni się do ustabilizowania pracy gruczołów wydzielających hormony, spowoduje ustąpienie przykrych objawów związanych z przekwitaniem, ale może także spowodować ustąpienie mięśniaków, chociaż nie jest to regułą. Na problemy związane z obniżeniem macicy doskonale działa terapia prądami selektywnymi na okolice spojenia łonowego. Jest to metoda leczenia zachowawczego, natomiast nad proponowanym przez ginekologa leczeniu operacyjnym radziłbym się zastanowić – może nie będzie potrzebne.

lek. med. Maciej Garbień”

Źródło – http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=327 .

.

Dodaj komentarz