„Ratuj Maluchy i starsze dzieci też!”- referendum edukacyjne

.
.
O co chodzi w akcji zbierania podpisów czytaj
.
.
 
.
Adres do wysyłki formularzy:
.
Pełnomocnik wniosku o Referendum edukacyjne „Ratuj Maluchy i starsze dzieci też”
.
Tomasz Elbanowski, ul. Kazimierza Wielkiego 31/41, 05-120 Legionowo
.
.
(12.04.2013) Mamy już 233.384 podpisów
.
.
.
 
 
 
 
 
 

Do 1 czerwca musimy zebrać minimum 500 tysięcy

.
.
Więcej o organizatorach akcji: Kto za tym stoi?
.
.
…………………………………………………………………………………………………..

O co chodzi w akcji zbierania podpisów?
.
Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców 8 stycznia 2013 roku rozpoczęły zbiórkę podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum edukacyjne „Ratuj Maluchy i starsze dzieci też!”.
.
Jednym z głównych celów inicjatywy jest ostateczne odwołanie przez rząd reformy obniżenia wieku szkolnego. Czytaj więcej
.
Celem zbiórki podpisów jest również umożliwienie obywatelom podjęcia decyzji w innych ważnych tematach edukacyjnych.
.
Konstytucja przewiduje, że w sprawach ważnych dla państwa obywatele mogą podjąć decyzję bezpośrednio, w formie referendum.
.
.
Jak włączyć się w akcję?
.
1) Wydrukuj formularz i ulotkę informacyjną Materiały do pobrania
.
2) Podpisz się i zachęć do podpisu jak najwięcej osób. Powiedz o inicjatywie rodzinie, znajomym oraz osobom, które spotykasz w pracy, przedszkolu czy na zebraniach w szkole itd. Wniosek o referendum może podpisać każdy pełnoletni obywatel polski, który ma prawa wyborcze.
.
3) Po zebraniu jak największej liczby podpisów wyślij formularz na adres podany poniżej lub przekaż go koordynatorowi akcji w twojej okolicy. Ważne jest, aby formularze nie leżały i nie czekały zbyt długo. Po wysłaniu można zbierać dalej.
.
.
Chcesz zaangażować się bardziej?
.
1) Wyznacz miejsce zbierania podpisów w zaprzyjaźnionym sklepie, firmie, restauracji itp. Zobacz: miejsca w których można złożyć podpis
.
2) Zostań koordynatorem lokalnym. Zgłoś się na adres: ratujmaluchy2013@gmail.com
.
3) Jeśli masz własny pomysł jak pomóc w rozpropagowaniu akcji? Napisz do nas: ratujmaluchy2013@gmail.com
.
Informacje kontaktowe
.
Organizator akcji:
Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców
.
Adres do wysyłki formularzy:
Pełnomocnik wniosku o Referendum edukacyjne „Ratuj Maluchy i starsze dzieci też”
.
Tomasz Elbanowski, ul. Kazimierza Wielkiego 31/41, 05-120 Legionowo
.
Więcej o organizatorach akcji: Kto za tym stoi?
.
.
FORMULARZ DO ZBIERANIA PODPISÓW POD WNIOSKIEM O REFERENDUM – http://www.rzecznikrodzicow.pl/sites/default/files/referendum_edukacyjne_formularz.pdf .
.
.
.

8 Responses to „Ratuj Maluchy i starsze dzieci też!”- referendum edukacyjne

  1. Teresa Jakubowska pisze:

    Opinie na temat zdolności do uczenia sie nawet bardzo malych dzieci (2-3 lata) są coraz powszechniejsze na świecie. Wprawdzie nie mam małych dzieci w rodzinie, ale obserwacje i informacje na ten temat z wielu krajów potwierdzają fakt, że dzieci powinny zacząć uczyć się czytac, pisać, uczyc się oprzyrody wokół i języków obcych jak najwcześniej.

    W Polsce wydaje sie pokutowac pogląd, że pisanie i czytanie to zadanie szkoły i że przedszkole nie jest od tego. Dlaczego nie ? Uczenie sie w formie zabawy, nie w sztywnych dawkach po 45 minut, bez stresu siedzenia w ławce bez ruchu jest przeciez najlepsze, pozwala na łagodne przejście od przedszkola do rygoru szkoły. Podobny system jest stosowany w krajach o najwyższych osiągnięciach w edukacji np w Finlandii, gdzie takze dzieci starsze uczą się bawiąc także poza budynkiem szkolnym.
    W dodatku w naszych szkołach jest bardzo dużo przemocy, bedzie jeszcze więcej bo nastała epoka dzieci „becikowych” czyli jeszcze więcej dzieci niechcianych wynoszących ogromną przemoc z domu.

    Oczywiście nauka w przedszkolu wymaga wyższych kwalifikacji od personelu, a przede wszystkim wymaga w ogóle powszechnego istnienia przedszkoli także na wsi. W Polsce właśnie z tym jest klęska.

    Czy szkoła od 6 roku życia rozwiązuje problem? Niestety wcale nie.

  2. Teresa Jakubowska pisze:

    Zapomnialam o liczeniu, ktorego oczywiscie mozna zaczac uczyc jak najwczesniej.

  3. „…Do dziennikarzy gazety zgłosili się pracownicy jednej ze stacji sanitarnych. Uważają, że minister Krystyna Szumilas fałszuje dane sanepidu, według których ponad 90 procent szkół jest dobrze przygotowanych do przyjęcia sześciolatków.

    Wszystko dlatego, że schemat badania, o którym mówi MEN, jest skonstruowany tak, iż nawet szkoła, która w 100 procentach nie jest gotowa do przyjęcia młodszych dzieci, może zostać oceniona dobrze…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/kraj/sanepid-men-manipuluje-danymi-o-gotowosci-szkol-do,1,5544072,wiadomosc.html .

  4. „…Reformie obniżającej wiek szkolny sprzeciwiają się przede wszystkim rodzice sześciolatków. Choć od 5 lat rząd zachęca ich, by posyłali młodsze dzieci do szkół, to odsetek tych, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie, nie przekroczył nigdy 20 procent…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-referendum-w-sprawie-szesciolatkow/8e1l7 .

  5. „…Pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. obowiązku szkolnego dla sześciolatków podpisało się niemal milion osób. Organizatorzy akcji (Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców) chcą, by w referendum obywatele odpowiedzieli, czy są za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków; czy są za zniesieniem obowiązku przedszkolnego pięciolatków; czy są za przywróceniem w liceach ogólnokształcących pełnego kursu historii oraz innych przedmiotów; czy są za stopniowym powrotem do systemu: 8 lat szkoły podstawowej plus 4 lata szkoły średniej oraz czy są za ustawowym powstrzymaniem procesu likwidacji publicznych szkół i przedszkoli.

    Debata w tej sprawie została zaplanowana na środę, jednak wczoraj, nieoczekiwanie, przełożono ją na czwartek. Tomasz Elbanowski, rzecznik rodziców, już wczoraj zaalarmował media w tej sprawie.

    Jak napisał w rozesłanym liście, otrzymał informację, że klub Platformy Obywatelskiej złożył wniosek o zdjęcie tego punktu z porządku obrad. „Odbieramy to jako próbę ograniczenia udziału obywateli w realizowaniu ich ustawowych praw” – napisał…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/kraj/zamieszanie-wokol-referendum-ws-szesciolatkow/lptz9 .

  6. „…Choć nie ma oficjalnych statystyk, bo nikt takich danych zbierać nie musi, w kuratoriach oświaty potwierdzają, że dzieci z trudnościami spowodowanymi przeskokiem między trzecią a czwartą klasą jest więcej niż przed laty. Dlaczego? Bo naukę w czwartej klasie rozpoczęło właśnie ponad 70 tys. dzieci, które do szkoły poszły w 2011 r., z woli rodziców jako sześciolatki.

    Poszczególne przypadki, podobne do tych z Krakowa i Katowic, coraz częściej opisują lokalne media i stowarzyszenie Ratuj Maluchy Karoliny i Tomasza Elbanowskich, które od początku przeciwne było posyłaniu młodszych dzieci do szkół. Jego przedstawiciele twierdzą nawet, że każdego dnia odbierają dziesiątki telefonów właśnie w takich sprawach…”

    Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,16830572,Szesciolatki_cztery_lata_pozniej.html#ixzz3GfAIJonj

    .

    Ciekawe jest to „z woli rodziców”. Nie można było rodzicom zabronić tej przemocy wobec małoletnich (sześcioletnich) dzieci? Ależ system!

  7. Deipnosophist pisze:

    Co za system? Socjalizm w pełnej krasie. Aaaa nie, to liberalizm jest :)

Dodaj komentarz