„… „Wyznania“ św. Augustyna, mimo że zawierają sporą dawkę homoerotyzmu i (będący wyjątkiem w literaturze) przejmujący opis smutku ogarniającego autora po tragicznym końcu związku partnerskiego, nigdy nie trafiły na indeks publikacji zakazanych przez kościół. Wręcz przeciwnie. Co powinno geja-katolika (mimo chwilowych zawirowań i absurdalnych fobii dyrekcji watykańskiego przedsiębiorstwa) napawać otuchą i nadzieją.” Więcej – http://pytania.wordpress.com/2011/07/06/gej-katolik-otucha-i-nadzieja/ .
‚
Polecam:
– Milczenie nie jest złotem – http://www.stachurska.eu/?p=1537
– Oświeceni inaczej (1) – http://www.stachurska.eu/?p=935
– Oświeceni inaczej (2) – http://www.stachurska.eu/?p=1435
‚
http://wyborcza.pl/1,75478,12181706,Zwiazki_partnerskie_odrzucone_glosami_PO__PSL__PiS.html
Nowy projekt – http://wyborcza.pl/1,75478,12191289,PO_proponuje_zwiazkom_partnerskim__pochowek__dziedziczenie_.html :
„….Alimenty, dziedziczenie, pochówek, oświadczenie
My już teraz zapraszamy do dyskusji o projekcie PO, do którego dotarliśmy. Piszcie do nas: nazywo@agora.pl.
Oto niektóre z propozycji Artura Dunina:
* Umowę mogą zawrzeć dwie pełnoletnie osoby przed notariuszem lub składając oświadczenie osobiście w Urzędzie Stanu Cywilnego.
* Umowy o związku partnerskim nie można zawrzeć, gdy jedna ze stron byłaby:
osobą niepełnoletnią, osobą zamężną lub już w związku partnerskim, osobą ubezwłasnowolniona całkowicie lub częściowo. Ale też, gdyby umowa miała być zawarta między krewnymi lub powinowatymi w linii prostej, rodzeństwem przysposabiającym i przysposobionym.
Partnerzy mają równe prawa i obowiązki w związku partnerskim. Są obowiązani do wzajemnej pomocy, lojalności oraz wsparcia materialnego i osobistego, a także do współdziałania dla dobra zawartego związku partnerskiego
* Partnerzy są odpowiedzialni solidarnie za zobowiązania zaciągnięte przez jednego z nich w sprawach wynikających z zaspokajania zwykłych potrzeb gospodarstwa domowego.
* Po zawarciu związku partnerskiego zaczyna działać wspólnota majątkowa. A to, co partnerzy mieli przed zawarciem umowy, należy do ich osobistego majątku (np. spadek, darowizna, wynagrodzenie za pracę, nagrody, prawa autorskie). Partnerzy mają równe udziały w majątku wspólnym, ale mogą też podzielić majątek inaczej przed sądem.
* Po roku od zawarcia umowy partnerzy mogą dziedziczyć po sobie na takich samych zasadach, na jakich dziedziczą małżonkowie.
* Ustawa poszerza definicję osoby bliskiej o partnera, co pozwoli osobie będącej w związku partnerskim na wgląd np. w dokumentację medyczną partnera.
* Partnerzy nie mają prawa do wspólnego rozliczania się.
* Związek przestaje obowiązywać m.in., gdy partnerzy osobiście złożą zgodne oświadczenie woli w Urzędzie Stanu Cywilnego, że rozwiązują umowę.
* Gdyby jeden z parterów, już po rozwiązaniu umowy, znalazł się w złej sytuacji finansowej może przez trzy lata żądać od drugiego partnera alimentów.
* Partner może decydować o pochówku osoby, z którą jest w związku.
* Partner – jako osoba najbliższa – podobnie jak małżonek, będzie mógł odmówić zeznań w charakterze świadka.
Jeśli chcesz znać szczegóły ustawy Artura Dunina, zajrzyj do przewodnika, który przygotowaliśmy – http://wyborcza.pl/1,75248,12190123,Jak_czytac_ustawe_Artura_Dunina_o_zwiazkach_partnerskich.html
Źródło: Gazeta Wyborcza
Więcej… http://wyborcza.pl/1,75478,12191289,PO_proponuje_zwiazkom_partnerskim__pochowek__dziedziczenie_.html#ixzz21eic3mv0
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-inny-pomysl-po-na-zwiazki,1,5205287,wiadomosc.html .